Баннер
 


Increase Font Size Option 6 Reset Font Size Option 6 Decrease Font Size Option 6

Статьи - Пешеходный туризм   |   Автор: Владимир Трощенко

Черговий Кубок України з пішохідного туризму відбувся. Відбувся, в першу чергу, завдяки великим організаційним, матеріальним та творчим зусиллям Херсонської федерації туризму, та її президента Коріновського А.В. В змаганнях взяло участь 13 команд з України та 2 з Молдови(поза конкурсом). На більшості видів туризму такої кількості не має і на Чемпіонатах.

Вперше на офіційних змаганнях з пішохідного туризму був такий призовий фонд. І треба врахувати, що крім офіційного прописаного в Положенні, були ще призи за кожну дистанцію від виробника спорядження Г.Мирона.
Переможцi. Команда Хмельницька


Дистанції підготовлені для учасників були достатньо нестандартні. На смузі перешкод з першого етапу треба було проявити тактичну грамотність, враховуючи що команда ділилась на зв’язки проходила по одному етапу, а потім мінялись етапами і йшли етапи в зворотньому напрямі. До того ж, як для смуги, вона була достатньо довга до кілометра, але досить відкрита для глядачів.


Крос-похід був схожий на минулорічний Кубковий, але мав дві виграшні риси, був багатий вибір етапів, які розташанові групками, що практично виключало відсидки та цікавий пролог, коли команда розбившись на зв’язки йшли орієнтування з двома технічними етапами, такий собі міні крос-похід. Як на мене плюсом було і те, що час проходження не враховувався. Головне було вкластися в 9(!) годин і набрати побільше балів.


Рятувальні роботи складалися з трьох частин, з різними принципами підведення підсумків та проходження дистанція, основна-лінійна, колова для зв'язок, яким дозволено співробітничати, і бонусна для окремих зв’язок. Практично всі дистанції, або хоча б їх частини вимагали рівного складу учасників, бо завдання для зв'язок були однаково важкими.


На змаганнях була напружена і непередбачувана боротьба, на кожній дистанції був свій переможець, призерів загального заліку відділяло по одному балу відповідно, тільки 2 бали програла четверта команда третій, команди що посіли 5 і 6 місця, та 12-14 набрали однакову між собою суму балів.


Разом з тим все було достатньо коректно. Протести писались в рамках розумного, наради проходили спокійно, криків та конфліктів майже вдалось уникнути (не враховуючи декількох епізодів останнього дня, коли в однієї з команд та її вболівальників не витримали нерви, коли перемога, яка була начебто в кишені, стала вислизати з рук). Зауважу, що кожну з трьох частини рятувальних робіт і виносний етап виграли ті ж самі команди, які вклалися в заданий час дистанції, тобто дійсно в цей день вони були сильнішими. Але все ж таки це були тільки маленькі епізоди, які не порушили нормальну атмосферу змагань.


Це були перші змагання після внесення зміни в Настанови, і особливих проблем це не викликало. Порадував великий прогрес команди Севастополя, яка на Чемпіонаті України 2010 року була тільки 12, а зараз стала призером. Не радує, що значна кількість спортсменів, отримавши звання Майстер спорту України, перестають виступати на змаганнях.

Із недоліків змагань хотілось би вказати, поширену хворобу начальників дистанцій «не врахування можливостей команд та суддівської бригади», особливо це стосувалося «крос-походу», коли на численні складні етапи, в кращому випадку, знаходився один суддя відповідної кваліфікації, враховуючи що етапи були розташовані групами, тобто відсидок не було б і так, кількість етапів можна було б і зменшити , як і контрольний час, який спочатку планувався взагалі 10 годин.

Значно більше часу вимагає і обладнання дистанції, (судді-господарі працювали до 4 годин ранку обладнуючи точки кріплення мотузок). Потрібен і більш серйозний підхід до питань безпеки при обладнанні дистанцій і при написанні Умов.

Складні дистанції вимагали багато часу, а його в силу тривалості світового дня і змагань в цілому не було,що привело до жорстких суддівських обмежень часу, на обох коротких дистанціях фінішувати змогли тільки по 2 команди, обидва раза серед них була команда з Хмельницька, що багато в чому і забезпечило їм перемогу на Кубку в цілому.

Краще необхідно було б організувати інформацію з дистанції, і підведення підсумків. Про якість суддівства говорити не буду, як каже Ігор Парчевський – «ви пишіть Настанови –судді їх однаково не читають». Хоча були приємні виключення, і що радує серед молодих суддів з різних регіонів.

Всі перелічені недоліки в першу чергу стосуються мене, як головного судді, і буду намагатися в майбутньому їх не допускати.

Если Вам понравилась статья, поделитесь с автором сухариком!
Кстати у автора уже 4 сухарик!
+ 0
 

Комментарии  

 
0 #1 Александр Админов 21.04.2011 14:55
Поздравляем победителей!
Сколько это Викуля в руке держит?
Цитировать
 
 
+1 #2 Владимир Трощенко 21.04.2011 19:26
приз за 1 місце - 5000 гривень
Цитировать
 
 
0 #3 run to live 21.04.2011 19:39
Классные фотки! Отличный, а главное короткий и информативный отчет!..)
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
ОбновитьНаши эксперты:

 • Парчевский
  290 (+278)
 • Belka
  60 (+82)
 • Белым Максим
  38 (+66)
 • Некрасов
  6 (+62)
 • Сергей
  26 (+61)
 • Некрасов С.
  32 (+57)
 • Александр
  59 (+52)
 • trovlad
  305 (+43)
 • Николай
  232 (+38)