Баннер
 


Increase Font Size Option 6 Reset Font Size Option 6 Decrease Font Size Option 6

Статьи - Пешеходный туризм   |   Автор: Андрей Деркач

Непал. Катманду. Частина 2 Непальці доброзичливі, і хоча країна не з багатих, але люди тут привітні і не озлоблені бідністю. Більшість непальців володіють поганою англійською. Як і я, тому досить легко було знаходити спільну мову :)

Політика

Через невисокий рівень життя люди, як і в нашій країні, ведуться на обіцянки-цяцянки політиків.

За політичним станом Непал дуже мені нагадав Україну. Політики яких не любить народ, Індія під культурним впливом якої знаходиться Непал, та Китай, який користується повагою в Непалі і з яким Непал намагається розвивати стосунки. Тризуб Шиви. Круті готелі для іноземців так тут також вміють кидати гроші на вітер.

Дуже великий розкид між бідними та багатими.

До речі тут є рішення квартирного питання для України – жити на першому поверсі коли наступні два ще будуються

Є справжні містечка з «хатинок», але навіть такі райони не позбавлені куп сміття просто на дорогах. Непальці також мають тенденцію до заробітчанства – близько 20% бюджету країни саме від них.

В політичному плані  цитати нашого гіда

-    Маоістів в горах нема, вони тепер в парламенті.

-    А в цьому будинку у нас президент та парламент. Суд також хочуть сюди перенести. Так легше охороняти. – Від кого? – Як це від кого? Від нас, від народу!

-    Дві людини з прапорами можуть перекрити велику дорогу – мітинг :)

Наслідки глобалізації вже помітно неозброєним оком – через рекламу “світових цінностей” непальці починають активніше вживати алкоголь та тютюнові вироби.

Йде поступове відокремлення від культури, наприклад молоді не дають імена богів чи міфічних героїв, а дають імена європейського плану Курт, Макс і т.д.

Вигляд однієї з центральних вулиць

Кухня.

Заїхали в крутий ресторан.

Схоже нас впустили виключно через колір шкіри :) Замовили шведський стіл – клас! Коли набирав страв мені порадили “ось цю червону штучку і з неї почніть їсти” на вигляд щось як наша аджика, але там плавало щось темно-зелене що мене трохи і заспокоїло. Ця “червона штучка” виявилась просто рідким вогнем. Знаєте, це коли берешся за вугілля, то спочатку нічого, навіть трохи приємно, а наступної миті ти розумієш, що шкіра вже обвуглилась. Коротше, не обдурили, після першої ж ложки “червоної штучки” їжа пішла як вода в суху землю. Після рису, риби, овочем та півлітру води вогонь у роті почав поволі згасати і повністю вщух лише після десерту – ніжного пудінгу (“Ангельске блюдо, тобто блюдо англійців” (С) “Труфальдіно з Бергамо”) і шматочків яблук та ананасів в йогурті – смакота!

Взагалі кухня радує об’ємом порцій вони великі, так що доводилось замовляти одне блюдо на двох. Об’єм порцій пояснюється тим, що Непал в основному аграрна країна і в основному блюда вегетаріанські(рис та овочі) і непальці їдять двічі на день – вранці та ввечері, обід – легкий перекус. Непальці не вегетаріанці, просто м’ясо і риба не такі вже і дешеві. А наприклад в Свято Дассаін треба їсти м’ясо. Реакції наших туристів на розмір страв приблизно така: “А це на скількох людей? Я замовляв тільки на одного!”

Момо – наші вареники, тільки в середині наче поклали сирі овочі і половина з них – пекучий перець + гостра підлива.

Помітив, що, незважаючи на розміри блюд, від непальської кухні шлунку не важко. Гострі страви наче заряджають енергією, а національні десерти (в основі йогурт) відмінно гасять пекло в роті.

Вулична торгівля

Ціна на товари що пропонуються на вулиці може бути зменшена в 10 разів, в магазинах максимум в 3, але для цього необхідно бути наполегливим як мій батько. Я гроші взяв тільки на другий день, можу ризикнути і щось купити. реальну ціну визначаєш на вскид, але часто продаються дійсно хороші унікальні речі ручної роботи.

Дороги

Безлад на дорогах виправдовується тим, що швидкості невеликі. Всі користуються правилом перевагу в русі має той, хто перший посигналив, тому над містом висить невщухаючий гул автомобільних гудків. Друге правило – об’їзжай. Вони не зупиняються, щоб пропустити. Щоб пропустити вони об’їзжають.

Пішохід на дорозі такий же учасник руху як і усі інші. Тому перехід дороги полягає в тому, що ви маєте рухатись в строго потрібному напрямку і показувати руками сигнали в якому саме напрямку ви рухаєтесь. Не дай вам Боже смикатись, як це роблять наші співвітчизники на наших дорогах. Ще раз, непальці на транспортних засобах не зупиняються.

На дорогах майже не було сварок. Я за своєю звичкою все очікував коли ж після сигналу водій почне тихо материтися своєю непальською мовою, але так і не дочекався. Вони просто сповіщають оточуючих, що їм потрібно виїхати, не відреагували, ну нічого страшного, об’їдемо.

Регулювальники показують напрямок руху не так як у нас. У них вони розвертаються у тому напрямку з якого можна їхати. Ну а ті до кого він стоїть спиною можуть їхати, томущо він їх не бачить.

Автівок середнього класу майже нема (один раз побачили не зрозуміло як потрапивши сюди шкоду, а так в основному японці). Основа – маленькі старі японські та індійські легкові автівки, старі мікроавтобуси обліплені людьми як… гм… мед осами. Старі та нові джипи. Усе це надійно зацементовано мотоциклами, мопедами, та велосипедами. Загалом мопед/мотоцикл тут головний засіб пересування.

Паливо тут двох видів просто бензин, та просто дизель.

На перехрестях стоять регулювальники в колись білих рукавичках. Але їхніх ф-цій я так і не зрозумів. Схоже вони стоять для того, щоб надавати перевагу в русі тій стороні дороги де накопичилось найбільша кількість транспортних засобів.  “Перевага в русі” томущо там все одно мало хто стоїть на місці :) Світлофори також є на великих перехрестях. Вони навіть працюють – в одному напрямку моргає червоний, в перпендикулярному – жовтий – і розумій як хош. Мікроавтобуси керуються двома людьми – водій і хтось(найчастіше якийсь хлопак) з протилежної сторони хто слідкує, щоб мікравтобус проходив. Спілкуються короткими вигуками та перестуком по корпусу машини.

Один раз, в перегоні між містами розігнались до скаженої швидкості – 60 км/год. А правила ті ж самі що і для 30 км/год – адреналіна повні штани. Трошки відпустило, коли з’явилась розділова смуга у вигляді бетонних блоків, і ми більше не мали можливості об’їзжати якийсь автобус по зустрічній смузі, в лобову із величезною вантажівкою. Добре, хоч нормальний асфальт скоро закінчився! Так що повернення до швидкості у 30 км/год я сприйняв як манну небесну. Знаєте, Швидкість 30км\год і ями на дорозі – просто чудово!

Перший вечір здивував кількістю гомосексуалістів, але виявилось(!) що в непальській культурі вважається нормальним, якщо люди однієї статі торкаються один одного (чоловіки та дівчата часто ходять попарно обійнявшись або тримаючись за руки) то це нормально. А от людям різних статей не культурно обійматись чи якось по іншому виявляти свої почуття в публічних місцях. А я два дні ломав голову як вони розмножуються за такої гомосятини, і чому хлопці не чіпляються до дівчат. А дівчата таки гарні – і обличчя гарненькі, і фігурки у них як у моделей. Але якщо взяти до уваги, що кажуть – Хочеш побачити як буде виглядати дівчина через років 20-30 подивись на її матір – то краса у них швидко в’яне… Так що у разі якщо потрібна гарна жінка, то непалок доведеться раз на 5-10 років міняти.

Тхамель

В Тхамелі – район для туристів орієнтуватись я почав тільки десь на другий день, хоча зазвичай починаю орієнтуватись швидше. Тут збиває з пантелику все – яскраві вивески, вуличні продавці, нескінчені вітрини, рух транспорту та пішоходів, сміття на дорозі і густий запах ароматичних паличок, що куряться трохи не усюди. Для того, щоб уявити собі що таке вулиця Тамеля – неширока вулиця метри 4 завширшки. Обабіч вулиці 4-6 поверхові будинки перші поверхи яких виключно магазини продається все, починаючи від води за 10 рупій і закінчуючи ювелірними виробами на сотні доларів. Небо ледь проглядає крізь часту завісу різних рекламних банерів, що чіпляються за стіни та дахи будинків. По вулиці рухаються маленькі машинки таксі, мотоциклісти, велосипедисти та пішоходи різних національностей. Між усім цим снують вуличні торгівці які пропонують їжу, різноманітну біжутерію та ювелірні прикраси, музичні інструменти, кукрі (національна холодна зброя Непалу, ніж вигнутої форми із заточкою по внутрішньому вигину). Не знаю що в мене із виразом обличчя, але чомусь саме до мене з усієї нашої групи підходили молоді непальці із питанням “Gashish? Marihuana?”.  В останній день перебування в Катманду до мене в черговий раз підійшов молодий приємний хлопець із таким питанням

-    Gashish? Marihuana?

-    No, thanks.

-    Ok. Where are you from?

-    Ukraine

-    Oh! Ukraine

-    Yes, it’s near the Russia

-    Ok. You have many friends in Ukraine?

-    Yes

-    Gashish for friends?

Так, вони вміють торгувати. І я починаю розуміти, чому у них алкоголь не користується попитом.

Цікаво спостерігати як наші люди торгуються. Веселить те, що наші люди підвищують голос коли їх не розуміють. Це може здатися дивним, але більшість непальців не глухі, а просто не розуміють української чи російської мов. Хоча серед продавців траплялися такі, хто, трохи послухавши покупців, одразу питали “Russia? Ukraine?” і отримавши ствердну відповідь радісно вигукували “Спасибо, пожалуст!”

Освіта

Тут дуже люблять давати школам гучні назви, що пов"язані із освітою. Типу Гарвард чи Оксфорд.

В місті я знайшов таке

Здивував не стільки серп і молот, скільки зірка Давида. Виявилось що така шестикутна зірка символ знань в індійській культурі. Наш гід Баларам, коли я звернув його увагу на цю зірку сказав, що він не менше за мене був здивований, коли, навчаючись в Москві, дізнався, що у нас це зірка Давида і відноситься до еврейської культури, а не до його рідної. :)

Загалом

Вода в річках і озерах брудна. Для водопроводу беруть воду гірських річок, або артезіанську. Водопровід та каналізація стара, тому воду треба очищати і кип’ятити перед вживанням.

Голуби тут літають дійсно швидко. Після наших пернатих пацюків, жителів помийок, мене дуже здивували ці треновані і розумні птахи, навіть якось не вірилось що вони – голуби. Виявилось все дуже просто – над містом небо постійно патрулюють яструби (чи якісь орли схожі за розмірами).

До собак ставлення також не дуже хороше. В долині Катманду не бачив жодного годованого собаки. Усі якісь нещасні із животами що прилипли до хребтів.

Правил будівництва в  містах також не зовсім мені зрозумілі. За словами нашого гіда Баларами земля дорога, тому отримавши якусь кімнатку її намагаються витягнути в гору. Тому будинки часто нагадують свічки

Релігія та святкування також повертається до туристів різними сторонами. З однієї сторони цікаві і строкаті храми, з іншої я довго не міг зрозуміти чим прикрашені ворота храму

виявилось бичачими кишками. Так само неприємною несподіванкою виявився безголовий труп молодого бичка який валявся просто посеред дороги. Виявилось робітники які його тащили втомились і вирішили перепочити. Ну то таке…

Ну от, від усіх цих вражень вже голова йде колом. Завтра нарешті маємо летіти в Луклу звідки і починається сам трек. Лукла це там, де злетно-посадкова смуга знаходиться на висоті 3400 і з однієї сторони 200 метрів рівної поверхні впираються в гору, а з іншої зриваються в провалля. Бачив літак на якому нам доведеться туди летіти… Дивно, але оптимізму не додалося. Заспокоює тільки те, що там розбивається тільки три літаки на рік. Цікаво скільки їх там взагалі літає?Вся подорож:

Переліт до Непалу. Катманду. Частина 1
Непал. Катманду. Частина 2
Лукла. Початок походу. Частина 3
Намче Базар. Середина походу. Частина 4
Непал. Монастир Тенгбоче. Частина 5
Если Вам понравилась статья, поделитесь с автором сухариком!
Кстати у автора уже 10 сухарик!
+ 1
 

Комментарии  

 
0 #1 Анастасия Третьякова 09.05.2011 15:58
Вооот, это статья для пессимистов, которые говорят, что мы тут плохо живем.
Домики умилили. Закралась мысль: это я могу свою квартиру на последнем этаже ого-го как достроить!
Цитировать
 
 
0 #2 ольга 09.05.2011 22:44
Щойно дочитала на SKIERі звіт фотоекспедиції українців в Гімалаї 2009 року. Дві години часу минуло як мить. Там все найцікавіше починалось з Лукли. А що змінилось за цей час - дізнаюсь, так думаю, від Андрія. Пише він - як співає. Чекаю.
Цитировать
 
 
0 #3 Андрей Деркач 10.05.2011 11:04
Цитирую Анастасия Третьякова:
Вооот, это статья для пессимистов, которые говорят, что мы тут плохо живем.
Домики умилили. Закралась мысль: это я могу свою квартиру на последнем этаже ого-го как достроить! :lol:


Та подорож Непалом чи Індією робить наших людей оптимістами. :) Отак повертаються вони додому, і землю рідну готові цілувати та Богу дякувати, що в Україні живуть.
Цитировать
 
 
0 #4 Андрей Деркач 10.05.2011 11:15
Цитирую ольга:
Щойно дочитала на SKIERі звіт фотоекспедиції українців в Гімалаї 2009 року. Дві години часу минуло як мить. Там все найцікавіше починалось з Лукли. А що змінилось за цей час - дізнаюсь, так думаю, від Андрія. Пише він - як співає. Чекаю.


Дякую. :)
Щойно трохи полазив по вказаному сайту - є фотки знайомих місць :)
Є навіть знайомі обличчя - Віктор Кльонов
(http://www.skier.com.ua/skierbin/vfor.cgi?skf=get_topic&f=1&t=003525&p=1#0 - десь 16 фотка)
гостював у нас один вечір, із знайомими альпіністами, вони навколо Анапурн планували йти, якщо не плутаю. Запрошував мого батька наступного року ще раз в Гімалаї, але вже "на чоловічий маршрут, а не на прогулянку"
Цитировать
 
 
0 #5 Александр Админов 11.05.2011 12:00
Андрей, надо было привести сувениры for freinds, гашишь и марехуана - что может быть лучше!
Удивили отношения людей одного пола :)
Быстрые голуби
Недостроенные жилые здания
Транспорт и светофоры!
Цитировать
 
 
0 #6 Tomasraf 22.08.2018 02:59
Excellent, what a web site it is! This weblog gives valuable facts to us, keep it up.cheap avandia 4 mg
order avandia online
levaquin 500 mg cost
buy discount zithromax
zithromax 250 mg price
order keflex 500 mg online
keflex 250 mg cost
buy Danazol 200 mg
buy Danazol
order Danazol
cheap clomid 50 mg
buy amoxil online
augmentin low price
comprar zithromax
comprar descuento Amoxicillin
cheap Cotrimoxazole
Buspirone low price
buy discount omnicef
clotrimazole cream price
buy discount Kamagra
tadacip low price
cipro price
orden cipro online
buy generic biaxin
keflex price
buy Cyproheptadine online
order Desloratadine
comprar descuento disulfiram
buy stromectol
Finasteride pharmacie en ligne
lioresal precio bajo
farmacia online inderal
farmacia online Finasterida
Furosemide pilules en ligne
barato revia
comprar avodart online
zithromax pharmacie en ligne
orden Albuterol online
Atorvastatina pastillas online
farmacia online dapoxetina
commande dapoxetine
acheter levothyroxine en ligne
farmacia online Sildenafil
orden Sildenafil Citrate
orden tadacip
tadacip bas prix
orden apcalis oral jelly online
orden levitra online
amoxil bas prix
achat lioresal
acheter générique Prednisolone
achat Clomifene
nolvadex pharmacie en ligne
comprar genérico Clomifeno
comprar genérico avana
comprar descuento tamoxifeno
comprar descuento Arimidex
Silagra precio bajo
lasix comprimidos online
comprar levotiroxina
orden metformina online
Buspirone medica farmaci
farmaci online Furosemide
viagra basso prezzo
ordine dapoxetina
buy Doxepin online
Furosemide price
nizoral price
order stromectol online
Ivermectina prezzo online
azitromicina basso prezzo
comprare generico tadacip
buy discount Erythromycin
Minocycline Hydrochloride cost
order Fluvoxamine online
købe rabat sildenafil
vardenafil koste
billig vardenafil 20 mg
inköp sildenafil
comprare Finasteride online
compra Sildenafil Citrate
order dapoxetine
order Fluconazole
order Hydroxyzine online
floxin low price
orden Orlistat online
orden paxil
order zyrtec online
order ashwagandha
buy Clindamycin
buy Cotrimoxazole online
order Trazodone
buy Finasteride online
discount flagyl
buy discount ed drugs
comprare generico Sildenafil
purchase Ampicillin
Albuterol preiswert
strattera preis online
discount Clarithromycin
buy stromectol online
buy Doxycycline
lasix price
purchase Fluvoxamine
Antibiotics
kaufen apotheke Buspirone
cipro preis online
cheap augmentin
discount Linezolid
cheap clotrimazole
discount bactrim
order Erythromycin
buy generic Tamoxifen
Loratadine low price
buy discount desyrel
synthroid price
order Clindamycin
purchase Fluconazole
cheap Prednisone
buy sumycin online
buy atarax online
order zyrtec online
kaufen stromectol
kaufen apotheke revia
kaufen Doxycyclin online
bestellen medikamente clomid
bestellen antabus
bestellen lasix online
kaufen generika Estradiol
kaufen apotheke duloxetin
kaufen generika diflucan
billige trazodon
bestellen fosamax
bestellen medikamente Amoxicillin
bestellen dapoxetin online
kaufen propecia
bestellen hydroxyzin online
kaufen Kamagra online
kaufen apotheke flagyl
kaufen misoprostol online
kaufen apotheke actos
billige inderal
kaufen Tamsulosin
order Prednisolone online
order buspar
buy generic zithromax
discount Duloxetine
purchase dapoxetine
ed drugs cost
kaufen billige ed pillen
buy Crestor
order propecia 1 mg
avandia price
avandia cost
levaquin 500 mg price
cheap zithromax 500 mg
order zithromax online
buy generic keflex 500 mg
purchase keflex
buy Danazol 200 mg
buy generic Danazol
cheap Danazol 50 mg
cheap clomid 50 mg
Цитировать
 
 
0 #7 CarlaWismer 23.08.2018 16:06
Короткое время половой близости и быстрое семяизвержение. Возрастное снижение уровня тестостерона. Проблема с повторными коитусами. Сложности с достижением оргазма. Слабые ощущения в сексе. Потеря выносливости и снижение притока крови к члену. Заболевания репродуктивной системы. Препарат помогает стабилизировать гормональный фон, продолжительнос ть коитуса и общий тонус после перенесения болезней. Интимная близость налаживается и у супругов со стажем. Натуральное средство по сравнению с химическими аналогами имеет следующие преимущества: 100% уникальность; 100% восстановление потенции; лёгкость в применении; возможность покупки, не выходя из дома; отсутствие побочных эффектов; множество отзывов довольных пар. нейрит Днем растворить в стакане воды 1 шипучую таблетку и выпить перед обедом. Принять 1 синюю капсулу средства вечером перед ужином. Применять средство ежедневно на протяжении 20 дней. Препарат можно применять и детям для профилактики или лечения гельминтозов. Ознакомиться с детской инструкцией по применению вы можете на официальном сайте производителя, или же в инструкции, которая идет вместе с препаратом. Лекарство абсолютно безопасное, а поэтому может использоваться для лечения всей семьи. Оно не имеет противопоказани й, а также не проявляет побочных явлений.
Цитировать
 
 
0 #8 MelvinLib 06.09.2018 01:23
Hello, i think that i saw you visited my blog thus i came to return the favor.I'm attempting to find things to improve my site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!


allegra low price
order lipitor online
discount lipitor 20 mg
buy generic Crestor
buy discount mevacor 20 mg
cheap zetia 10 mg
discount zetia 10 mg
cheap zocor 40 mg
discount zyban 150 mg
altace price
paxil price
cheap effexor 75 mg
celexa cost
purchase lexapro 20 mg
order celebrex 200 mg online
buy discount propecia
discount keflex
Cephalexin pilules en ligne
kaufen generika keflex
comprare Cephalexin online
orden keflex
discount Abilify
acheter générique aripiprazole
billige aripiprazole
aripiprazole prezzo online
orden Abilify online
discount seroquel
acheter générique Quetiapine
seroquel pillen apotheke online
seroquel medica farmaci
comprar descuento seroquel
order Ibuprofen
achat motrin
kaufen Ibuprofen
comprare Ibuprofen online
comprar descuento motrin
discount Acyclovir
pharmacie acheter zovirax
kaufen Acyclovir
zovirax medica farmaci
comprar Acyclovir
buy generic cymbalta
acheter cymbalta
cymbalta preis online
ordine cymbalta online
orden Duloxetine
buy generic strattera
strattera bas prix
kaufen billige strattera
comprare pillole online strattera
orden strattera
buy Gabapentin online
neurontin bas prix
bestellen medikamente Gabapentin
farmaci online Gabapentin
comprar Gabapentin online
Hydroxyzine cost
pharmacie acheter atarax
bestellen medikamente Hydroxyzine
comprare pillole online Hydroxyzine
atarax precio bajo
order Gabapentin online
neurontin pharmacie en ligne
kaufen neurontin
neurontin basso prezzo
Gabapentin comprimidos online
buy generic topamax
achat topiramate
kaufen billige topiramate
compra topiramate
barato topiramate
buy ketoconazole online
ketoconazole pilules en ligne
billige Nizoral
ketoconazole prezzo online
comprar Nizoral
lamictal cost
Lamotrigine bas prix
kaufen lamictal online
Lamotrigine medica farmaci
comprar lamictal
amoxicillin low price
pharmacie acheter penicillin
amoxicillin preis online
compra penicillin
comprar genérico penicillin
purchase nolvadex
commande nolvadex
nolvadex preis online
comprare nolvadex
comprar descuento nolvadex
Hydroxyzine price
achat atarax en ligne
bestellen atarax online
farmaci online Hydroxyzine
Hydroxyzine pastillas online
buy discount lithobid
acheter Lithium
Lithium preis online
comprare pillole online Lithium
lithobid comprimidos online
buy Estradiol
Estradiol bas prix
kaufen billige estrace
farmacia online Estradiol
compra estrace
buy valacyclovir
acheter au rabais valacyclovir
kaufen apotheke valacyclovir
comprare valacyclovir online
valacyclovir comprimidos online
femara cost
au rabais femara
femara pillen apotheke online
Letrozole medica farmaci
descuento femara
buy discount amoxicillin
achat penicillin
kaufen penicillin
amoxicillin basso prezzo
penicillin pastillas online
cymbalta price
achat cymbalta en ligne
kaufen cymbalta online
comprare pillole online cymbalta
Duloxetine precio bajo
Lamotrigine price
au rabais lamictal
lamictal pillen apotheke online
compra lamictal
comprar Lamotrigine
purchase topiramate
commande topiramate
bestellen topamax
ordine topiramate
comprar topiramate
order Sildenafil
commande Sildenafil
kaufen billige viagra
farmaci online Sildenafil
farmacia online Sildenafil
Clomid price
commande Clomiphene
Clomid preis online
comprare Clomid online
comprar descuento Clomiphene
buy discount Imitrex
acheter Imitrex en ligne
kaufen apotheke Sumatriptan
farmaci online Imitrex
orden Sumatriptan online
discount Montelukast
achat singulair en ligne
bestellen medikamente Montelukast
comprare pillole online Montelukast
barato Montelukast
buy generic Naltrexone
pharmacie acheter revia
revia pillen apotheke online
revia prezzo online
comprar Naltrexone online
buy discount Ibuprofen
achat motrin en ligne
billige motrin
compra motrin
comprar descuento motrin
order neurontin online
acheter au rabais neurontin
neurontin pillen apotheke online
neurontin medica farmaci
comprar neurontin online
order Atomoxetine online
au rabais Atomoxetine
Atomoxetine preiswert
Atomoxetine prezzo online
Atomoxetine precio bajo
order Loratadine online
achat claritin en ligne
kaufen Loratadine
comprare generico Loratadine
comprar claritin online
cheap disulfiram
achat Antabuse en ligne
bestellen Antabuse
comprare Antabuse
disulfiram comprimidos online
Naproxen cost
pharmacie acheter naprosyn
naprosyn pillen apotheke online
ordine naprosyn
descuento Naproxen
buy generic revia
pharmacie acheter revia
kaufen generika Naltrexone
comprare generico Naltrexone
Naltrexone pastillas online
purchase warfarin
acheter générique warfarin
billige warfarin
ordine coumadin
comprar coumadin online
cheap Ibuprofen
achat motrin en ligne
kaufen generika motrin
comprare generico motrin
comprar motrin online
Amlodipine low price
norvasc pharmacie en ligne
bestellen norvasc
comprare generico Amlodipine
comprar descuento Amlodipine
Wellbutrin Sr low price
acheter Wellbutrin Sr en ligne
kaufen billige Bupropion
comprare pillole online Wellbutrin Sr
farmacia online zyban
purchase Lithobid
acheter Lithobid en ligne
kaufen billige lithium carbonate
Lithobid prezzo online
orden Lithobid
purchase topiramate
topiramate bas prix
billige topamax
comprare pillole online topamax
comprar topiramate online
actos low price
achat Pioglitazone
kaufen billige Pioglitazone
farmaci online Pioglitazone
Pioglitazone precio bajo
order zyban online
buy altace 5 mg
purchase paxil 20 mg
purchase effexor
buy discount celexa 20 mg
discount lexapro
celebrex low price
buy generic propecia 1 mg
Цитировать
 
 
0 #9 Antje 27.10.2018 19:14
I see you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative
for any type of website (they approve all websites), for more info simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my page: BestAlvin: https://CleverAndrew.blogspot.com
Цитировать
 
 
0 #10 Jeanette 28.10.2018 08:51
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my web blog: BestAngeline: https://FollowCarrie.blogspot.se
Цитировать
 
 
0 #11 Lawerence 29.10.2018 06:37
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for more
info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

my web site: BestJohnette: https://MightyLisette.blogspot.co.uk
Цитировать
 
 
0 #12 Erick 31.10.2018 04:42
I see you don't monetize your site, don't waste your
traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Also visit my web page; BestAgueda: https://MightyShawna.blogspot.co.uk
Цитировать
 
 
0 #13 Karissa 03.11.2018 10:39
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month. You can use the best adsense alternative
for any type of website (they approve all websites), for more info simply
search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

My web site BestEverette: https://CleverJoey.blogspot.com
Цитировать
 
 
0 #14 Zachery 07.01.2019 01:59
Nice post. I was checking constantly this blog and I'm inspired!
Extremely useful information specifically the closing section :) I
take care of such information much. I used to be looking for this certain information for a very long time.
Thank you and best of luck.

my web-site: Сialis: http://costofcial.com
Цитировать
 
 
0 #15 John 07.01.2019 04:58
Do you mind if I quote a couple of your posts as long as
I provide credit and sources back to your blog? My blog site is in the
very same area of interest as yours and my visitors would certainly benefit from some of
the information you present here. Please let me know if this okay with you.
Thank you!

Check out my website Сialis: https://costofcial.com
Цитировать
 
 
0 #16 Gavin 08.01.2019 08:48
Hi there, this weekend is pleasant in favor of me, because this point in time i am reading this impressive
informative piece of writing here at my home.

Stop by my webpage: Сialis: https://costofcial.com
Цитировать
 
 
0 #17 Anne 12.01.2019 03:15
You should be a part of a contest for one of the most useful websites online.

I will recommend this site!

Here is my webpage Сialis: http://costofcial.com
Цитировать
 
 
0 #18 inconse 31.01.2019 04:19
Современные пластиковые окна
Цитировать
 
 
0 #19 Encotte 05.02.2019 14:26
Почему после родов болит копчик
Цитировать
 
 
0 #20 Arnoldamots 05.02.2019 14:33
buying cialis online without prescription
cialis online fiable
Buy Cialis Online
buy cialis online worldwide shipping
buy 40mg soft cialis
buy cialis
cialis and paypal forum
cialis quick deliverycanada
Cheap Cialis buy
Цитировать
 
 
0 #21 Arnoldamots 05.02.2019 14:34
average monthly cost of cialis
www buycialisonlinecheap
buy cialis
cialis walgreens
buy cialis by phone
buy cialis
do you get used to cialis
buy cialis montreal
Buy Cialis Online
Цитировать
 
 
0 #22 Eteroro 07.02.2019 05:29
Подглядывание за купающимися голыми девушками
Цитировать
 
 
0 #23 urgenna 09.02.2019 03:17
Компьютерная помощь из серии VIP
Цитировать
 
 
0 #24 Phisgus 09.02.2019 17:01
Скорая компьютерная помощь
Цитировать
 
 
0 #25 inwalay 10.02.2019 01:26
Ремонт и настройка компьютеров
Цитировать
 
 
0 #26 autolVe 10.02.2019 20:34
Ремонт компьютеров (компьютерная помощь)
Цитировать
 
 
0 #27 Ephemia 11.02.2019 02:55
Создание хайп, скрипты хайпов
Цитировать
 
 
0 #28 Credithob 11.02.2019 17:31
Як отримати гроші до зарплати
Цитировать
 
 
0 #29 TheaSsy 11.02.2019 21:54
HYIP, MLM, МММ, Каталог скриптов
Цитировать
 
 
0 #30 Bododia 12.02.2019 02:28
Подборки браузерных и клиентских MMO
Цитировать
 
 
0 #31 Irriple 12.02.2019 20:55
Новинки браузерных игр
Цитировать
 
 
0 #32 hocomma 13.02.2019 01:36
Сеялки зерновые
Цитировать
 
 
0 #33 Creditnax 13.02.2019 01:53
Як отримати гроші до зарплати
Цитировать
 
 
0 #34 diofism 13.02.2019 17:19
Сеялки зерновые
Цитировать
 
 
0 #35 doniesy 14.02.2019 01:52
Purchase online Franklin Sports Official Soft Spike Volleyball, Coleman WeatherMaster 6-Person Tent, Ozark Trail 30-Ounce Double-Wall
Цитировать
 
 
0 #36 dyclora 14.02.2019 13:44
Purchase online Pomsies Pet Patches, Lil' Gleemerz Amiglow Furry Friend, Little live pets my kissing puppy, Hatchimals Mystery, Hatch 1 of 4 Fluffy
Цитировать
 
 
0 #37 refocky 15.02.2019 04:09
Как побороть постоянное предчувствие плохого
Цитировать
 
 
0 #38 advonna 15.02.2019 17:07
Как побороть постоянное предчувствие плохого
Цитировать
 
 
0 #39 preaday 16.02.2019 19:03
Сыпь на животе
Цитировать
 
 
0 #40 Insothe 17.02.2019 10:24
Грибковые заболевания кожи
Цитировать
 
 
0 #41 Anterry 17.02.2019 19:26
Кандидозный вульвовагинит
Цитировать
 
 
0 #42 Occarly 18.02.2019 22:28
Красивые попки, голые попы девок и фото упругих задниц
Цитировать
 
 
0 #43 Young 19.02.2019 22:31
Hello. I have checked your risk-life.com and i see you've
got some duplicate content so probably it is the reason that you don't rank hi
in google. But you can fix this issue fast. There is a tool that rewrites articles like human, just search in google: miftolo's tools

Stop by my web blog ... CollinBig: https://LilaBad.blogspot.com
Цитировать
 
 
0 #44 Deentee 20.02.2019 19:22
Home Page
Цитировать
 
 
0 #45 PolTag 21.02.2019 02:09
Обзор современных напольных покрытий и их видов
Цитировать
 
 
0 #46 GrenlDus 21.02.2019 19:54
Где взять аккаунты Instagram
Цитировать
 
 
0 #47 itedend 21.02.2019 21:40
Голые худые девушки
Цитировать
 
 
0 #48 OboiNap 24.02.2019 01:10
Скачать лучшие обои для рабочего стола
Цитировать
 
 
0 #49 PhpNap 24.02.2019 19:19
Home page
Цитировать
 
 
0 #50 Leroskilk 24.02.2019 20:25
Массаж порно онлайн
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
ОбновитьНаши эксперты:

 • Парчевский
  290 (+278)
 • Belka
  60 (+82)
 • Белым Максим
  38 (+66)
 • Некрасов
  6 (+62)
 • Сергей
  26 (+61)
 • Некрасов С.
  32 (+57)
 • Александр
  59 (+52)
 • trovlad
  305 (+43)
 • Николай
  232 (+38)